ankara eskrim kursu

Çankaya Eskrim Ankara’da yaz eskrim çalışmalarına başlıyor. Özellikle hızlı bir biçimde eskrim öğrenmek ve yoğun biçimde eskrim dersi almak isteyenler için kaçırılmayacak fırsat. 3 hafta sürecek bu yoğun eskrim çalışmaları için ilk grubumuz 13 Temmuz-31 Temmuz arasında olacak. Eskrim yaz kursunu haftaiçi her gün saat 16:00-17:30 arasında olacak olup toplam 13 günlük eskrim çalışması olacaktır.  Buna ek olarak haftaiçi saatleri uygun olmayan yeni eskrimci adayları için hafta sonu  eskrim ders saatleri de bulunmaktadır. Buna ek olarak  özel derslerimiz de bulunmaktadır. Çocuklar için en küçük katılım yaşı 7 olup üst yaş sınırımız yoktur. Çalışma sınıfları en çok oniki kişilik olmaktadır.

Çankaya Eskrim Spor Kulübü ile iletişim kurmak eskrim konusunda detaylı bilgi almak için 0(533)3152298 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. Çankaya Eskrim Spor Kulübü Bahçelievler 6. cd 52. sk no:71’de bulunan kendi salonunda antrenmanlarını sürdürmektedir.

Peki eskrim nasıl bir spordur? Eskrim özellikle geçmişte yapılan düelloların bugün olimpik spor haline gelmiş çok mükemmel bir spordur. Eskrim sporu içeriğinde hem fiziksel kazanımları hem zihinsel hem de sosyal kazanımları içeren yegane sporlardan bir tanesidir. Çocuklara özellikle dengeli kas gelişimi, esneklik, hız,dikkat ve analitik düşünme yeteneği kazandırmaktadır.

ankara-eskrim-yaz-kursu

Çankaya Eskrim Spor Kulübü hayatını eskrime adamış ODTÜ mezunları tarafından kurulmuş olup şu anda baş antrenörlüğünü Ali Dağdevirentürk gibi çok yetenekli ve genç, eski bir milli sporcu tarafından yapılmakta olup tüm eskrim antrenörleri Türkiye Eskrim Federasyonu’nun ikinci kademe eskrim antrenörlük belgesine sahiptir. Çankaya Eskrim aynı zamanda Türkiye Eskrim Federasyonu’nun tescilli kulüplerinden bir tanesidir. Çankaya Eskrim’in bu seneki en önemli başarılarından bir tanesi Minikler Türkiye Eskrim Şampiyonası’nda eskrimcisi Egemen Kaya ile kazandığı Türkiye İkinciliğidir.

Peki Çankaya Eskrim yetişkinlere ders veriyor mu? Evet Çankaya Eskrim’in yetişkin sınıfı bulunmaktadır. Çalışmalarını haftada iki gün sürdüren bu yetişkin eskrim sınıfının çalışma günleri salı ve perşembe akşam saat 20:00-21:30 arasındadır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

TemizleGönder