Egemen Kaya Eskrim
Oğlumuz Egemen’in üç yaşından beri kılıçlara olan merakı, 2008 yılında eskrim sporuyla tanışmamıza neden oldu. Onunla birlikte, Ankara’da yapılan bir eskrim turnuvasına gittik. Yarışmaları izlerken gözlerindeki o hayran bakışlarını gördüğümde, bu sporun ilgisini çekeceğini tahmin ettim ve böylece bu spora “merhaba” dedi. Bir süre devam ettikten sonra, bu sporda yetenekli olduğu, ancak yaşının daha küçük olması sebebiyle 1-2 yıl sonra başlamasının daha iyi olacağı söylendi. Bu arada Egemen jimnastik, yüzme basketbol ile ilgilendi. Ancak iki yıl boyunca aklından eskrim çıkmadı ve sıkça bize de eskrimi unutmadığını hatırlattı.
2010 yılında “Çankaya Eskrim”in açılmasıyla, oğlum iki yıldır unutamadığı eskrim sporuna tekrar başlamış oldu.
“Öğrenci, öğretmeni sevince, dersi de sever.” sözüne çok inanırım. Egemen de gerçekten antrenörü sayesinde bu sporu çok sevdi.
Egemen için antrenmanlar çok eğlenceli geçiyor. Antrenmanda dinlendiğini ve kendini mutlu hissettigini söylüyor.
Biliyoruz ki eskrim, vücuda sağlık, dayanıklılık, güç, çeviklik, dikkat, zamanlama yeteneği, çabuk düşünme gibi birçok yetenek kazandırır. Egemen de bu sporu düzenli olarak yapmaya başladığından beri hastalanma sıklığı giderek azaldı. Refleksleri inanılmaz gelişti. Sınavlarını daha kısa sürede bitirmeye ve dikkatsizlik hataları belirgin derecede azalmaya başladı. Eskrimin oğlumuz üzerindeki bu olumlu etkileri ve en önemlisi de, onun bu sporu çok sevdiğini ve eğlendiğini görmek, bizi çok mutlu ediyor.
Bu sporu sevmesinde ve başarılı olmasında en büyük payı olan kulüp yöneticimiz Ozan Sarı ve çok değerli antrenörümüz Ali Dağdevirentürk’e sonsuz teşekkürler…

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

TemizleGönder