Çankaya Eskrim Ankara’da kendi eskrim salonunda düzenli antrenmanlarını sürdüren, tutkulu, çalışkan ve genç bir ekipten oluşan  spor kulübüdür. Amacı spor sevgisini hem çocuklara hem yetişkinlere aşılayarak eskrim sporunu kitlelere yaymaktır. Bu amacını gerçekleştirmek için düzenli olarak yeni öğrenciler ile çalışan Çankaya Eskrim hem çocuklara hemde farklı sınıflarda yetişkinlere eskrim dersleri vermektedir.  Eskrim kursları hakkında bilgi almak için 0(533)3152298 numaralı telefondan hemen bizi arayabilirsiniz.

Adres: Bahçelievler 6. cd 52. sokak no:71

Telefon: 0(533)3152298 (Ozan SARI) ulaşılamayan durumlarda 0(532)6668564 (Fatoş Ertenli)

Eskrim için en küçük başlama yaşı nedir? Çankaya Eskrim olarak en küçük başlama yaşımız yedidir (2008 doğumlu). Eskrim öğrenmek için üst yaş sınırımız yoktur. Yedi yaşından küçükler için sadece özel ders vermekteyiz.

Çocuklar için eskrim antrenman saatlerimiz: Pazartesi-Çarşamba-Cuma 18:00-19:30 pazar 15:30-16:00 . Yeni başlayan öğrencilerimiz haftada 3 gün seçim yapabilmektedirler. Dilerseniz 2 ve 1 günlük opsiyonlarımız mevcuttur

Yetişkinler için eskrim antrenman saatlerimiz: Salı ve Perşembe 20:00-21:30 ve pazar 14:00-15:30 yetişkinler haftada 2  veya 3 günlük antrenman seçebilmektedirler.

Eskrim malzemelerini almak zorunda mıyız? Eskrim malzemelerini ilk ay kulübümüz sağlamaktadır, sonraki aylarda kendi malzemelerinizi almanız istenmektedir.

Eskrim malzemeleri kaç paradır? Eskrim malzemeleri çeşitli standardlarda üretilmektedir. Bu sebepten eskrim malzemelerinin fiyatları çok değişkenlik göstermektedir. Temel malzemelerin tümü 800 liradan başlamaktadır. Çok uygun maliyetlere ikinciel eskrim malzemeleri temin edilmektedir. Buna ek olarak bu malzemelerin hepsine bir anda ihtiyaç duymamaktasınız

Eskrim lisansı alabilir miyiz? Eskrim kulübümüz, Türkiye Eskrim Federasyonu’na tescillidir ve Eskrim Federasyonunun tüm müsabakalarına katılmaktadır. Bu sebepten ötürü eskrim teknik durumu uygun olan tüm üyelerimiz müsabakalarda lisanslı eskrimci olarak yarışabilmektedir.

Çankaya Eskrim Spor Kulübü’nün başarısı var mıdır? Çankaya Eskrim kurulduğu günden itibaren ulusal düzeyde bir çok müsabakadan madalya ile dönmüştür. 2015 yılı minikler flöre Türkiye ikincisi Egemen Kaya’nın kazandığı başarı bunlardan sadece biridir

Eskrimin faydaları nelerdir? Eskrim bir çok faydası olmak ile birlikte bizce en önemli faydası hızlı ve doğru düşünerek aynı hızla vücudu terbiye etmesi ve analitik düşünce yeteneğini geliştirmesidir.