Çankaya Eskrim zafere doymuyor ve muhteşem başarılara imza atmaya devam ediyor. 4-5 Kasım 2017 tarihlerinde Samsun’da gerçekleşen Yıldızlar Epe Türkiye Şampiyonası’nda Çankaya Eskrim fırtına gibi esti. İlk gün eskrim müsabakaları sonucunda Erkek Sporcumuz Alpkan Şahin 9. sırada turnuvayı tamamladı. Alpkan eskrim sporuna daha 2 ay önce başlamış bir sporcumuz. Alpkan kendin çok daha tecrübeli, eskrim yaşı çok daha büyük yüze yakın sporcuyu geride bırakmıştır. İşte bu sebepten bu sonucun bizler için değeri çok yüksektir.

Müsabakaların ikinci günde kızlarımız sahadaydı. Günün sonunda ise Çankaya Eskrim, eskrim tarihine altın harfler ile yazılacak bir zafere imza attı. Sporcularımız Aleyna Kılbaş ve Elif Bilge Tunca Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nın finalinde birbirlerine rakip oldular. Final müsabakasının sonunda Aleyna Şampiyon, Bilge ikinci oldu. Aleyna ve Bilge minik klasmanında yarışan ( Yıldızın bir alt klasmanı)  sporcular olup 2005 doğumlular. Bu iki minik ama yüreği kocaman kız 120’den fazla rakibini geride bırakarak Türkiye’de Yıldız Eskriminin zirvesine yerleştiler. Rakipleri 2001, 2002, 2003 ve 2004 doğumlu sporculardan oluşmaktaydı. İşte kız epecilerimiz kendilerinin isimlerini eskrim tarihine alın terleriyle kazıdılar.

Derece alan almayan tüm sporcularımızı ÇESK için döktükleri ter için yürekten tebrik ediyor, velilerimize, sponsorlarımıza  ve Eskrim Tesislerini kullanmamıza izin veren Ankara  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze teşekkür ediyor ve tüm sporcularımızı ayakta alkışlıyoruz.

Çankaya Eskrim Zafere Yürüyenlerin Takımı…

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

TemizleGönder