Süper Minikler ve Minikler Eskrim Türkiye Şampiyonası 2-7 Şubat tarihleri arasında Adana’da gerçekleştirildi

Çukurova Üniversitesi Lütfullah Aksungur Spor Salonu’nda gerçekleşen turnuvada, epe ve flöre müsabakalarında Türkiye’nin en iyi minik eskrimcileri mücadele ettiler.

Çankaya Eskrim Spor Kulübü olarak Ankara’ya  2 bronz madalya daha kazandırmayı başardık. Sporcumuz Baran Çobanoğlu  süper minikler erkek flörede 3. olarak kürsüye çıktı. Baran özellikle yarı final müsabakasını 8-7 lik skorla kaybederek son anda finale çıkamadı. Diğer sporcumuz Ebru Şahabettinoğlu ise bayanlar flöre branşında 5. olarak bronz madalya ulaştı.

Müsabakalarda eskrime çok yeni başlayan bir çok küçük yürek Çankaya Eskrim adına mücadele etti. Çoğu ilk defa bir eskrim müsabakasında yarışmasına rağmen çok güzel galibiyetler ve sonuçlar alarak Türkiye Eskrim Şampiyonasını tamamladılar. İnanıyoruz ki ilerleyen günlerde her birini teker teker kürsüde göreceğiz.

ebru-sahabettinoglu

İşte  Çankaya Eskrim adına yarışan sporcu miniklerimiz

Baran Çobanoğlu

Begüm Şahabettinoğlu

Begüm Şahabettinoğlu

Övgü Yeğin

Ağahan Arifağaoğlu

Ege Doruk Uyar

Batuhan Güçel

Denizalp Güçel

Elif Yıldız

Zeynep Sarı

Yusuf Arda Ay

 

Çankaya Eskrim için ter döken tüm sporcularımızı yürekten kutluyor, velilerimize destekleri için çok teşekkür ediyoruz.

 

 

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

TemizleGönder