Süperminikler ve Minikler Türkiye Eskrim Şampiyonası 2016 yılında 2-7 Şubat tarihleri arasında Adana’da yapılacak. Çankaya Eskrim Spor Kulübü olarak eskrim velilerimizin aklına takılan soruları buradan yanıtlamaya çalışacağız.

1- Adana’da yapılacak olan bu müsabakalara hangi yaş grupları kimler katılabilir?

Süperminik yaş grubu –> 2007, 2006 ve 2005 doğumlu eskrimciler

Minik yaş grubu –> 2004, 2003 doğumlu eskrimciler

Süperminikler, minik müsabakalarına da katılabilirler.

2-Çankaya Eskrim’in Katılacağı Müsabaka programı nedir?

2 Şubat Süperminik Bayanlar

3 Şubat Süperminik Erkekler

4 Şubat Minik Bayanlar

5 Şubat Minik Erkekler

Takım maçlarına şu anda katılmayı düşünmüyoruz, antrenörlerimiz Adana’da karar değişikliği yapabilir.

3-Maliyet ne olur? Neleri kapsar?

Maliyet ortalama eskrimci başına 600-700 lira arasında olmaktadır. Bu maliyetin içinde gidiş-dönüş-konaklama ve yemek harcamalarına ilaveten, müsabakada kulüp tarafından görevlendirilmiş antrenör ve idarecilerimizin (katılım sayısına göre görevli sayısı değişmektedir) masrafları vardır.

4- Hangi sporcuların katılmasını öneriyorsunuz?

Çocukların motivasyonunu  düşürmemek adına 3 ay ve daha fazla eskrim yapmış tüm sporcularımız müsabakaya katılabilir. Özellikle eskrime yeni başlayanları bu müsabakaya götürme amacımız maç ortamını tanımaları ve ilerleyen süreçte eskrim sporuna daha ciddi bakmalarıdır. Birebir çocukların durumu hakkında bilgi almak isterseniz lütfen arayınız.

5- Lisans çıkarmamız gerekli mi?

Evet lisans çıkarmanız gerekli. Lisans için fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi ve lisans çıkartma isteğinizi belirten Çankaya Eskrim’e yazılmış bir dilekçe gereklidir. Kulüp yönetimine bu belgeleri iletmeniz yeterli sonrasında doktor onayı almanız için çocuklarımızın lisansları sizler ile paylaşılacaktır

6- Müsabakaya giderken malzeme olarak nelere ihtiyacımız var?

Çocuklarımızın eskrim malzemelerinin tam olmasını istiyoruz. Buna ek olarak kordon ve silahları 2 şer adet olmalı. Eskrim tekerlekli çantaları bulunmalı (Miniklerimiz kendi malzemelerini kendileri taşımaktadır). Buna ek olarak Çankaya Eskrim eşofmanları bulunmak zorundadır.

7- Velilerde müsabakaya gelebilir mi?

Velilerimiz de müsabakaya izlemeye gelebilir. Otelde çocuklarımız kendi arkadaşları ile konaklar, arkadaşları ile yemek yer.Çocuklarımız olabildiğince kafile ile hareket etmek zorundadır. Örneğin benim çocuğumun maçı bitti, ben kendisini alayım otele götüreyim sonrasında şehri gezdireyim gibi durumları takım uyumunu  bozduğu için kabul etmiyoruz. Yani ogün maçı olan çocuk bizle salona girer, bizle salondan çıkar. Müsabaka sırasında sizlerle iletişimi en alt seviyededir. Velilerimizin müsabaka salonuna inmesini, hakemlerle, teknik komite ile iletişim kurmasını uygun bulmuyoruz. Buna ek olarak maçlar ne zaman başlayacak ne zaman bitecek gibi sorularla antrenörlerimiz bunaltılmamalı (şimdiden sorunun yanıtını vereyim, bilmiyoruz :), müsabakada da alacağınız yanıt bu olacaktır).

8- Nerede konaklama yapılacak?

Konaklama olabildiğince maliyeti uygun ve güvenli, salona ulaşımın sorun olmadığı yerlerden seçilmektedir. Katılımcı sayısı netleşmeden otel rezervasyonu yapamıyoruz.

9- Maç katılımını en son size ne zaman bildirebiliriz?  

11 Ocak Pazartesi Akşamı

10- Ulaşım nasıl sağlanacaktır?

Ulaşım zamanı ve maliyeti en uygun olacak şekilde tercih edilmektedir. Şu anda hava ulaşımı opsiyonu ön planda olup tek yön maliyeti 90 lira civarındadır.

11- Müsabaka nedeniyle ekstra antrenmanlara katılabilir miyiz?

Çankaya Eskrim Spor Kulübü eskrimin herkese ulaşabilmesi için gün bazlı üyelik uygulamaktadır. Ekstra antrenman gibi opsiyonları tam üye olan minik sporcularımız kullanabilmektedir (Haftada 3 gün kayıtlı ve tüm yıl aidat ödeyen). Diğer üyeliklerin gün sayısı aynıdır, çalışma programı değişmeyecektir. Müsabaka nedeniyle iptal edilen antrenmanların yerine eksik derslerinizi diğer antrenman saatlerini kullanarak tamamlayabilirsiniz.

 

Özetle durum bu şekildedir, aklınıza takılan başka sorular için arayabilirsiniz –> Ozan SARI 05333152298

 

 

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

TemizleGönder