cocuk-eskrim-ankara

Süperminikler ve Minikler Uluslararası Çocuk Eskrim Kupası 2016 yılında 19-24 Nisan tarihleri arasında Alanya’da yapılacak. Çankaya Eskrim Spor Kulübü olarak eskrim velilerimizin aklına takılan soruları buradan yanıtlamaya çalışacağız.

1- Çocuk Kupası’na hangi yaş grupları katılabilir?

Süperminik yaş grubu –> 2007, 2006 ve 2005 doğumlu eskrimciler

Minik yaş grubu –> 2004, 2003 doğumlu eskrimciler

Süperminikler, minik müsabakalarına da katılabilirler.

2-Çankaya Eskrim’in Katılacağı Müsabaka programı nedir?

19 Nisan 2016 Süperminik Kızlar

20 Nisan 2016 Süperminik Erkekler

21 Nisan 2016 Minik Kızlar

22 Nisan 2016 Minik Erkekler

23 Nisan 2016 Kızlar Takım

Kız takım maçlarına şu anda katılma planımız var. Fakat müsabaka sonuçlarına göre bu karar gözden geçirilebilir.

3-Maliyet ne olur? Neleri kapsar?

Maliyet ortalama eskrimci başına 600-700 lira arasında olmaktadır. Bu maliyetin içinde gidiş-dönüş-konaklama ve yemek harcamalarına ilaveten, müsabakada kulüp tarafından görevlendirilmiş antrenör ve idarecilerimizin (katılım sayısına göre görevli sayısı değişmektedir) masrafları, artı çocuklarımızın deplasmanda yaptıkları harcamalar (salon içi yemek+su+taksi vb.) vardır.

Şu anda gitmeden önce kulüp antrenörünüze vermeniz gereken miktar formülü şu şekildedir.

(Sporcumuzun kalacağı gece sayısı x 50 tl ) + (Sporcumuzun kalacağı gün sayısı x 25 tl) + (katılacağı müsabaka sayısı x 10 tl)

Bu kısımda 50 lira anlaşılan otel konaklama fiyatı ,  25 lirada antrenör masrafı ve şehir içi ulaşım salon içi gibi masrafları göstermektedir. Bütçenin aşılması veya artması durumunda dönüşde yeniden hesaplama yapılacaktır.

Örnek hesaplama: Pazartesi günü Alanya’ya geldiniz, salı maç yapıp  çarşamba günü ayrıldınız.

(2 gece otel x 50) + (3 gün genel masraflar x 25 ) + ( 1 müsabaka katılım ücreti federasyon x 10) = 185 lira

 

4- Hangi sporcuların katılmasını öneriyorsunuz?

Çocukların motivasyonunu  düşürmemek adına 3 ay ve daha fazla eskrim yapmış tüm sporcularımız müsabakaya katılabilir. Özellikle eskrime yeni başlayanları bu müsabakaya götürme amacımız maç ortamını tanımaları ve ilerleyen süreçte eskrim sporuna daha ciddi bakmalarıdır. Birebir çocukların durumu hakkında bilgi almak isterseniz lütfen arayınız.

5- Lisans çıkarmamız gerekli mi?

Evet lisans çıkarmanız gerekli. Lisans için fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi ve lisans çıkartma isteğinizi belirten Çankaya Eskrim’e yazılmış bir dilekçe gereklidir. Kulüp yönetimine bu belgeleri iletmeniz yeterli sonrasında doktor onayı almanız için çocuklarımızın lisansları sizler ile paylaşılacaktır. Adana Minikler Eskrim Türkiye Şampiyonası’na katılan sporcuların yeniden lisans çıkartmalarına gerek yoktur.

6- Müsabakaya giderken malzeme olarak nelere ihtiyacımız var?

Çocuklarımızın eskrim malzemelerinin tam olmasını istiyoruz. Buna ek olarak kordon ve silahları 2 şer adet olmalı. Eskrim tekerlekli çantaları bulunmalı (Miniklerimiz kendi malzemelerini kendileri taşımaktadır). Buna ek olarak Çankaya Eskrim eşofmanları bulunmak zorundadır.

7- Veliler de müsabakaya gelebilir mi?

Velilerimiz de müsabakaya izlemeye gelebilir. Otelde çocuklarımız kendi arkadaşları ile konaklar, arkadaşları ile yemek yer (Özel durumlarda antrenör bilgisi ve onayı ile farklı oda düzeni kurgulanabilir).Çocuklarımız olabildiğince kafile ile hareket etmek zorundadır. Örneğin benim çocuğumun maçı bitti, ben kendisini alayım otele götüreyim sonrasında şehri gezdireyim gibi durumları takım uyumunu  bozduğu için kabul etmiyoruz. Yani o gün maçı olan çocuk bizle salona girer, bizle salondan çıkar. Müsabaka sırasında sizlerle iletişimi en alt seviyededir. Velilerimizin müsabaka salonuna inmesini, hakemlerle, teknik komite ile iletişim kurmasını uygun bulmuyoruz. Buna ek olarak maçlar ne zaman başlayacak ne zaman bitecek gibi sorularla antrenörlerimiz bunaltılmamalı (şimdiden sorunun yanıtını vereyim, bilmiyoruz :), müsabakada da alacağınız yanıt bu olacaktır).

8- Nerede konaklama yapılacak?

White Gold Otelde konaklama yapılacaktır.

9- Maç katılımını en son size ne zaman bildirebiliriz?  

12 Nisan Akşamı

10- Ulaşım nasıl sağlanacaktır?

Ulaşımı kafile ile sağlamak isterseniz Ali Hoca 18 nisan 16:15 Ankara Alanya Gazipaşa uçağı ile gidecektir. O uçaktan bilet alıp bizlere bilgi vermelisiniz. Dönüş bileti için grup aksiyonu alnmamıştır. Maçların biteceği saat net değildir.

11- Müsabaka nedeniyle ekstra antrenmanlara katılabilir miyiz?

Çankaya Eskrim Spor Kulübü eskrimin herkese ulaşabilmesi için gün bazlı üyelik uygulamaktadır. Ekstra antrenman gibi opsiyonları tam üye olan minik sporcularımız kullanabilmektedir (Haftada 3 gün kayıtlı ve tüm yıl aidat ödeyen). Diğer üyeliklerin gün sayısı aynıdır, çalışma programı değişmeyecektir. Müsabaka veya antrenör mazereti nedeniyle iptal edilen antrenmanların yerine eksik derslerinizi diğer antrenman saatlerini kullanarak tamamlayabilirsiniz.

Özetle durum bu şekildedir, aklınıza takılan başka sorular için arayabilirsiniz –> Ozan SARI 05333152298 , Ali Dağdevirentürk  05059047479, Çankaya Eskrim Oran Ekibi Derya Hoca 05396432587

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

TemizleGönder